Artikujt/Analiza/Komente

Negociatat/ Kukan shpėrthen ndaj Macron: Njė sabotator i heshtur, shumė dritėshkurtėr dhe i papėrgjegjshėm…
temaedites.net  

Zoti Makron na bėri tė kujtojmė Francėn e shekullit qė shkoi
shqiptarja.com
  

Shqipėria nė kurthin serb tė “Ballkanit pėr Ballkanasit”
DITA
  

“Do vijė dita..”, Soreca ju jep zemėr shqiptarėve: Mos hiqni dorė!
Shqip
  

Macron nuk bindet pėr negociatat: Tė reformojmė procedurėn e pranimit; rininė shqiptare e shohim nė BE
24-ore
  

Why Kosovo keeps extending blind support to Israel
Denijal Jegic
aljazeera.com   

Mos u genjeni:
Lulzim Basha, Sali Berisha, Ilir Meta e company jane pjese e problemit dhe jo e zgjidhjes ne Shqiperi,

  

Tė huajt nė Shqipėri, 10 gjėra qė iu pelqejne dhe 10 qe i bezdisin tek shqiptaret
shqiptari.net  

Euralius: Legjislacioni shqiptar i pronės shkel tė drejtat e njeriut
Shtetiweb  

60 Books Bill Gates Recommends. How Many Have You Read?
  

Timeline of US-Russia Relations (1983-Present)
RM  

A Timeline of Russian Aggression
NAOC  

Trump’s neglect of Europe goes beyond angry tweets
By DAVID M. HERSZENHORN
POLITICO  

Trump Outlines His Blueprint For Military And Foreign Policy
NPR  

Diskreditimi i bazės ruse nė Serbi
Shaban MURATI
Gazeta Shqip  

Paradoxes of probability and other statistical strangeness
The Conversation  

Presidenti rus provokon Bulgarine dhe Ballkanin.
Shaban Murati
BalkanWeb  

Intervista – Aleksandre Lambert: Evropa e sabotoi historinė tuaj nė Shekullin XIX, kur Ilirinė e quajti Ballkan
Nacional Albania  

Pse fitoi Trump nė SHBA
Sipas Huffington Post  

How to build the ultimate PC security suite for free
Brad Chacos
PCWorld  

Who exactly are the 1%?
Income inequality

The Economist  

Pėr 12 mijė shqiptarė tė vrarė tre serbė tė dėnuar
24-ore  

Manolis Glezos: Greqia pėrbėhet nga dy popuj, grekėt dhe arvanitėt
24-ore  

Five Free Software Programs Everyone Should Have
PCmag   

The 10 Greatest Books of All Time
Time Ent.