Ora lokale eshte :

Test Matematike
Lartim Isufaj

Ky test zgjat 150 minuta dhe pėrbėhet nga 25 pyetje tė zgjedhura nga kompjuteri nė mėnyrė rastėsore.
Cdo pyetje sipas vėshtirėsisė ka nga 1 deri 5 pikė. Shuma totale maksimale e pikėve tė mundėshme qė mund tė marrėsh ėshtė 50 dhe kjo vlerėsohet me notėn 10.

Formula e vlerėsimit ėshtė:
0-9 pikė = Nota 4
10 pikė = Nota 5
Pėr cdo pikė mbi 10 shtohet 0.125 e notės.
Kėshtu 11 pikė = Nota 5.125 (5 + 0.125)
12 pikė = Nota 5.25 (5 + (2x0.125))
26 pikė = Nota 7 (5 + (16x0.125))
34 pikė = Nota 8 (5 + (24x0.125))
42 pikė = Nota 9 (5 + (32x0.125))
50 pikė = Nota 10 (5 + (40x0.125))

Para pėrfundimit tė testit do ju jepet mundėsia pėr ti rishikuar pėrgjigjet tuaja, prandaj pėrdoreni kohėn me eficencė pėr pyetjet qė mund tė hasni vėshtirėsi.

Ju urojmė suksese!

 

Regjistrimi


ose  Kthehu prapaalbatlanta.com